„Szelet a vitorlába” 2018

2018. október 9-én és 10-én került megrendezésre a Hajdú-Bihar megyei Kormányhivatal szervezésében a „ Szelet a vitorlában ” pályaválasztási kiállítás Debrecenben a Lovardában.

szelet a vitorlába2

A kétnapos eseményen különböző előadásokkal, szakmabemutatókkal, önismereti sarokkal, játékos nyelvi tesztekkel, valamint pályaorientációs és pályaismeret bővítő feladatokkal várták a hetedik, illetve nyolcadik osztályos diákokat.

78 iskola között kapott helyet a mi intézményük a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum József Attila Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája.

szelet a vitorlába1

A rendezvény lebonyolításában intézményünkből 3 szakoktató és 2 tanuló vett részt.

Az iskolánk tájékoztató anyagok, szórólapok, apró ajándékokkal valamint látványos, gyakorlati bemutatókon keresztül (szakács, pincér ) segítették a pályaválasztást.

Egy jó szakma biztos megélhetést jelent!

Kovácsné Vámosi Mária

szakoktató