Roma Kulturális Program

Iskolánk a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum pályázati támogatása által (GINOP-6.2.3-17-2017-00006) 2019. május 14-én Roma Kulturális Programot tartott a szakgimnázium tornatermében. A szervezők és az említett pályázat célja a lemorzsolódás csökkentése, a roma és nem roma tanulók kultúrájának közös megismerése és találkozása, egymás megértése, amely segíti, javítja a beilleszkedési nehézségekkel küzdő tanulók motiváltságát, jövőkép kialakítását, kötődését az oktatási rendszerhez.
A rendezvényen az iskola tanulói, valamint meghívottak, illetve civil érdeklődők is részt vettek.
A programban szerepelt történeti előadás, amely a cigányság magyarországi megjelenését és a jelenkori beilleszkedési nehézségeit mutatta be, amelyet Szabó Tiborné rövid, figyelemfelkeltő gondolatai követtek, a figyelmet ráirányítva a tanulók gyakori motiválatlanságára, magatartási zavaraira. Zárásként a remek hangulatú Polgári Roma Hagyományőrző Zene és Tánc Egyesület hangulatos műsora, valamint a cigány gasztronómia is bemutatkozott, mindenki megkóstolhatta a hagyományosan elkészített vakarót.

Hágen Zsolt
szervező