Pénzügyi tudatosság hete a JAGSZI – ban

2017. március 6-10.

A Pénzügyi tudatosság hete keretén belül iskolánkban egész héten át tartó programsorozat szervezésére került sor, melynek mottója,, Biztonságban a pénzem” volt. Ismét versenyre hívtuk az osztályokat. Plakát készítéssel indítottuk a hetet, melynek beadási határideje a hét utolsó napja volt. Naponta érdekes programokon vehettek részt az osztályok képviselői. Hétfőn pénzügyi vetélkedőt hirdettünk, kedden játékszoba várta az érdeklődőket a leg ismertebb társas játékokkal: Gazdálkodj okosan, Monopoly és Szociopoly. Szerdán a helyi Polgári Bank által szervezett banki látogatáson vehettek részt a tanulók, ahol megismerkedhettek a takarékoskodás formáival, a számlanyitás lehetőségeivel. A látogatás végén a résztvevőket megvendégelték és ajándékban is részesültek. Külön pontszerzési lehetőség volt a banki látogatásról írott beszámoló. Csütörtökön a program filmvetítés volt. A film címe: Pénzt, de sokat. Akik, végig nézték a filmet könnyedén szerezhettek pontot osztályaik számára a filmhez kapcsolódó kérdések megválaszolásával. Pénteken reggel sok diák öltözött be a banki protokollnak megfelelően, hiszen így szerezhettek minél több pontot az osztálynak. A nap folyamán egy pénzügyi totó kitöltésére is sor került, amelyek eredményei növelték a már megszerzett pontokat. A nap végén összesítettük az osztályok teljesítményét . Az eredményeket 2017.03.13-án az első órában megtartott diák önkormányzati gyűlésen hirdettük ki. Az első helyezett a 9/A osztály lett. Ajándékuk a Polgári bank által az osztály minden tanulója számára felajánlott ajándék táska volt, benne füzetek, tollak, szórólapok, bankos lufik és labdák.

pénz4

Ismét egy érdekes hetet tudhatunk magunk mögött, amely a szórakozáson túl hasznos és gyakorlatias ismereteket nyújtott minden résztvevőnek. Ezúton szeretnénk megköszönni a Polgári Bank képviselőinek, hogy partnerként hozzájárultak a hét sikeres lebonyolításához.

Mályi Lászlóné

DÖK segítő tanár