Megemlékezések az 1848-as forradalom évfordulóján

A hagyományoknak megfelelően iskolánk idén márciusban is megemlékezett az 1848/49-es forradalom és szabadságharc hőseiről, eseményeiről. Különlegességet jelentett, hogy a városi ünnepség emlékműsorát is intézményünk tanulói adták.

DSC_0430

A JAGSZI-s diákok énekkel, versmondással, jelenetek eljátszásával – összetett műsorral – teremtettek 1848 emlékéhez méltó, ünnepélyes atmoszférát március 14-én az iskolai, majd március 15-én a városi rendezvény alkalmából. Színvonalas, több elemében újszerű előadásukat ezúton is köszönjük nekik.
Külön említést érdemel, hogy tanulóink műsora előtt iskolánk egykori diákja, Tunyi Mária egyetemi hallgató mondott megemlékező beszédet 1848/49 örökségéről, szellemiségéről. A színvonalas előadásnak külön érdekességét az adta, hogy megtudhattuk, mit jelentenek egy mai fiatal számára egykori forradalmáraink, szabadságharcosaink eszméi és tettei.
Fellépő diákjaink megérdemlik, hogy szerepeljen itt névsoruk: Dévald Ferenc (10. A), Jakab Klaudia (12. A), Kiss Ferenc Gábor (11. A), Molnár Imre Antal (13. LI), Radics Dzsenifer (10. A), Sebők Mária (10. A), Sugár Vanda (12. A), Szabó Patrik (10. A), Takács Tünde (12. A). Felkészítő tanáraik: Hágen Zsolt és Kerényi György.