Lezajlott a Szünetébresztő Party

Sokak számára vált szép emlékké a JAGSZI régi-új kezdeményezése, a Szünetébresztő Party. Ezen a néven és ebben a formájában ez volt az első ilyen jellegű rendezvényünk, de a régmúltban hagyomány volt a hasonló, tanév végi programok megszervezése.

Célunk az volt, hogy a hamarosan véget érő tanítási év során kiemelkedően teljesítő tanulóinkat, valamint azokat a szülőket, akik sokat segítettek iskolai életünkben, egy rendhagyó, különleges rendezvényen üdvözölhessük; diákjaink számára jutalomként, a szülők számára köszönetként. A pedagógusnap közelsége alkalmat adott arra is, hogy oklevelet nyújtsunk át több tanárunk számára az éves munka elismeréseként. Programunkra meghívtuk a polgári és Polgár környéki nyolcadikosokat is, akik számára lehetőséget kívántunk biztosítani arra, hogy személyesen is megtapasztalhassák, milyen a gimnáziumi, középiskolai élet, miként zajlik nálunk egy-egy iskolai rendezvény. Nagyon örültünk annak, hogy sok nyolcadikos eljött szüleivel együtt, és megtiszteltek minket jelenlétükkel.

A Szünetébresztő Party igazi közösségi rendezvény volt. Ünnepélyes keretek között zajlott az elismerések átadása, ám később a könnyed humor, a szép versek, a lendületes táncbemutatók és a zene uralták a rendezvényt. A műsorelemek között rövid beszédek hangzottak el intézményünk iskolai életéről, eredményeiről, a hozzá kapcsolódó emlékekről. Felszólalt egy szülő, Suhajda Sándorné, aki arról beszélt a közönségnek, hogy miért a Polgári József Attila Gimnázium és Szakképző Iskolát választották egykor gyermekei továbbtanulási célként. Vámosi Máté, intézményünk jelenlegi tanulója, valamint Bartha Boglárka és Lajtos Jennifer, akik a tavalyi évben érettségiztek a JAGSZI-ban, gazdag iskolai és közösségi életünket emelték ki felszólalásukban. Olajos István, a Miskolci Egyetem docense ugyancsak intézményünk tanulója volt egykor. Beszédében számba vette azokat az értékeket, azokat a tapasztalatokat, amelyek iskolánkból magas szintre segíthetik a feladataikat komolyan vevő diákokat.

11412283_768213996609396_5763894627435971394_o

A fellépések sorát az országosan ismert humorista, Aranyosi Péter nyitotta meg, aki – az alkalomhoz illően – vidám iskolai történetekkel nevettette meg a közönséget. Több darabból álló repertoárral érkezett rendezvényünkre a Tisza Dráma- és Táncszínház. Tagjai táncokkal és versekkel tisztelegtek azon kulturális értékek előtt, melyeknek iskolánk is letéteményese. Az előadások sorát az 5 mérföld nevű zenekar zárta könnyed, kellemes dallamokkal szórakoztatva vendégeinket.

Bízunk benne, hogy jövőre hasonlóan sikeres Szünetébresztő Partyval zárhatjuk a tanítási évet.

11412144_768214846609311_1619163871925991249_o

Aranyosi Péter

Köszönjük a közreműködését Aranyosi Péternek, a Tisza Dráma- és Táncszínház fellépőinek – Bártfai Enikőnek, Horváth Renátónak, Kovács Viktóriának, Pöstényi Reginának, Radics Viviennek, Szakácsi Mónikának, Tóth Enikőnek és Tóth Evelinnek -, az 5 mérföld tagjainak – Császár Gergőnek, Császár Kristófnak, Ládi Kristófnak és Sepsi Georginának, valamint az iskolánkról szóló beszédek előadóinak, Bartha Boglárkának, Lajtos Jennifernek, Olajos Istvánnak, Suhajda Sándornénak és Vámosi Máténak! Köszönjük az A&V Kom Rendezvényszervező és Szolgáltató Bt. közreműködését!

11406629_768215819942547_1297238080914134902_o

A Tisza Dráma- és Táncszínház

11147105_768218853275577_8923829762720192116_o

Az 5 mérföld

Gratulálunk a kitüntetett diákoknak, szülőknek és pedagógusoknak!

Osztályfőnöki dicséretben részesültek:

Makula Márk, 11. k

Haklik Kitti, 11. v

Mekes Erika, 11. v

A kitüntetésben részesített szülők:

Esenczkiné Lukács Ilona,

Gyetvainé Szabad Dóra Klára,

Kovácsné Garamvölgyi Ágnes,

Juhászné Lingvai Adrienne,

Nagyné Turóczi Brigitta,

Polonkai Attiláné,

Szakácsi Csabáné,