Kirándulás Budapesten

A GINOP-6.2.3-17-2017-00006 pályázat adta lehetőségül, hogy a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum és az iskolánk szervezésében a kereskedelem és a vendéglátás szakon tanuló diákjaink közül az érdeklődőbbeknek egy budapesti kirándulás által a szakmai elhivatottságot növelni tudjuk. A program 2019. május 16-án valósult meg, Budapesten meglátogattuk a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumot, ahol két csoportot képezve múzeumpedagógia foglalkozáson vettek részt a tanulók, megismerve a választott szakmájuk múltját, alapvető szellemiségét, és jövőbeni útmutatásait. Igyekeztünk kulturális és történelmi értéket is közvetíteni a diákjainknak, így a program folytatásaként megnéztük Budapest látnivalói közül az Országház épületét, a Szent István Bazilikát, valamint a Duna partján sétálva a főváros turisztikai, és a vendéglátás szempontjából kiemelt jelentőségét is éreztettük a fiatalokkal. A tartalmas napot egy közös ebéd és fagyizás zárta, amely maradandó élményekkel, hagyománytisztelettel, és gasztronómiai értékekkel gazdagította a résztvevők szellemiségét.

Hágen Zsolt
szervező