Iskolai kirándulás Losoncra

1. október. 23-án az iskola pár tanulója elutazott Losoncra, hogy együtt emlékezzenek meg egy ottani pedagógiai szakképző iskola tanulóival az 1956-os forradalomról.

A megemlékezés során a két iskola bemutatta a saját előadását, ezután a pedagógiai iskola egyik volt tanára mesélt nekünk fiatalkorában történt eseményekről, amit mindenki figyelemmel hallgatott végig, majd egy kis városnézésre vitt minket. Megnéztük Losonc pár nevezetességét, közöttük a Kármán József-emlékművet, a református templomot, amelynek tetején egy közel 180 cm-es kakas áll.

A városnézés után elindult a buszunk Fülekre, hogy a várban is rengeteg információhoz jussunk, és gyönyörködjünk a megmaradt tárgyakban, amelyek a vár fénykorából származtak. Majd egy kis szabad foglalkozásra kaptunk lehetőséget, és megszemlélhettük a környéket, ezt követően pedig hat óra környékén hazaindult buszunk. Nyolc óra után épségben értünk haza ezután a pompás nap után.

Jakab Klaudia, 10. A