Határtalanul program

Iskolánk, a BSZC József Attila Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája sikeresen pályázott a Határtalanul! programba a Vajdasági Nagybecskerekei Nikola Tesla Villamossági és Építészeti Középiskolával közösen. A pályázat az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő finanszírozásával valósult meg. A két iskola 22-22 tanulója kereste fel egymás települését, és a 4-4 nap alatt ismerkedtek egymással és a környék nevezetességeivel. Az első utazás április 10-13-ig valósult meg Délvidéken. Négy csodálatos napot töltöttünk el Nagybecskereken. Felkerestük a környék fontosabb nevezetességeit, a Zentai és Szabadkai Városházát, jártunk Padicson magán állatkertben, hajókáztunk a Duna-Tisza torkolatban, városnézésen vettünk részt Újvidéken, Szabadkán, Nagybecskereken. Láthattunk ezeréves romtemplomot Aracson, de megmásztuk a Péterváradi várat is. Esténként sokat beszélgettünk, főztünk. A második utazásra május 30-június 2. között került sor, amikor a vajdasági tanulók jöttek hozzánk. A látogatás során megmutattuk nekik Polgár, Debrecen, Szilvásvárad és Mezőkövesd nevezetességeit. Tartalmas, szép napokat töltöttünk együtt. Mindenki nagyon hálás volt, hogy a pályázatnak köszönhetően eljuthatott ezekre a területekre. Reméljük a kialakult kapcsolatot sikerül még továbbra is fenntartani.
Gulyásné Lovász Mária
Agócs Zsoltné