Dobbantó program

DOBBANTÓ PROGRAM

A 2020/2021-es tanévben Dobbantó programot indít a BSZC József Attila Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

A Dobbantó program célja:

• alapkompetenciahiányok csökkentése
  • foglalkoztatók által elvárt kompetenciák fejlesztése
  • a szakképzésbe való belépés megalapozása

A Dobbantó program tartalma, módszerei:

A Dobbantó program keretében a szakképző iskola előkészítő évfolyamán alapkompetencia-fejlesztés történik, ahol mentor tanár közreműködésével minden tanuló egyéni, a saját képességeinek és terveinek megfelelő fejlesztést kap.

Ezt követően a tanuló tovább léphet a műhelyiskolai képzésbe, ahol részszakmát tanulhat. A részszakma – 6-24 hónap alatt történő – megszerzéséről kiállított szakmai bizonyítvány államilag elismert alapfokú végzettséget és szakképesítést tanúsít, és legalább egy munkakör betöltésére képesít.

A Dobbantó programban való részvétel feltételei:

A Dobbantó programban az vehet részt, aki tizenhatodik életévét betöltötte és alapfokú végzettséggel nem rendelkezik.

A Dobbantó programban részt vevők juttatásai: A tanulók havonként a mindenkori minimálbér öt százalékának megfelelő összegű ösztöndíjra jogosultak