A kapuk megnyíltak – kezdetét vette jubileumi évünk

Ahogy arról már korábban is hírt adtunk, Polgár város gimnáziuma, középiskolája 2016-ban ünnepli ötvenedik “születésnapját”. 1966. február 7-én kezdődött meg falai között a tanítás.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A jubileumi év jelképes kapunyitással vette kezdetét február 6-án – a rendezvényt egy nappal előrébb hoztuk, hogy szombatra essen, amikor többen ráérnek -, amely program mindenekelőtt a nosztalgiázásra, a régi időkről folytatott beszélgetésekre adott lehetőséget. Az intézmény épülete 11 és 14 óra között minden érdeklődő számára nyitva állt, bárki betérhetett, hogy végigsétáljon a folyosókon, megtekintse egykori tantermeit, találkozhasson egykori iskolatársaival. Kedélyesen, jó hangulatban telt el ez a néhány óra, amelynek emlékét fényképek, a diákújságíróink által rögzített rövid interjúk, valamint az iskola nagy könyve őrzik.

Köszönjük a hozzánk ellátogatóknak az érdeklődést, a részvételt, hamarosan pedig újabb jubileumi rendezvények beharangozásával jelentkezünk.

Kerényi György