A BSZC JAGSZI pótló pályaalkalmassági vizsgálatot tart nyolcadikos tanulók számára

A BSZC József Attila Gimnáziuma és Szakképző Iskolája pótló pályaalkalmassági vizsgálatot tart azon nyolcadikos tanulók számára, akik a korábbi időpontban valamilyen okból nem tudtak ellátogatni hozzánk.

PÓT EGÉSZSÉGÜGYI   ÉS    PÁLYAALKALMASSÁGI VIZSGÁLAT

NYOLCADIKOS TANULÓKNAK

Egészségügyi alkalmassági  vizsgálat

• szakgimnázium kereskedelem ágazat
  • szociális gondozó és ápoló
  • eladó
  • pincér és
  • szakács szakmára jelentkezett tanulóknak

időpontja  2017. április 3. 13.00 órától

helyszíne  4090 Polgár, Kiss Ernő u.10. gimnázium épülete földszint  orvosi szoba

Az egészségügyi vizsgálatra  a következő dokumentumokat hozzák magukkal:

• osztályban végzett iskolaorvosi-, iskolavédőnői szűrővizsgálat eredménye
  • A mellékletben található egészségügyi nyilatkozat – aláírva és kitöltve mindkét oldalát
  • gyermek-egészségügyi kiskönyv – védőoltások találhatóak benne
  • háziorvosi igazolás tartós betegségről, gyógykezelésről, gyógyszer és egyéb allergiáról
  • amennyiben a gyermek szemüveges, akkor 1 évnél nem régebbi szemészeti lelet másolata
  • eddigi vizsgálatok, zárójelentések fénymásolat
  • szakorvosi gondozás alatt álló tanuló esetében a legutóbbi megjelenéskor kapott ambuláns lap vagy lelet fénymásolata

Az egészségügyi vizsgálat szükségességét a szakmai és vizsgakövetelmények írják elő. Csak az a tanuló vehet részt eladó ,szociális gondozó és ápoló ,pincér, szakács és szakgimnáziumi kereskedelem ágazati képzésben aki egészségügyileg alkalmas.

Pályaalkalmassági vizsgálat

• pincér és
  • szakács szakmára jelentkezett tanulóknak.

időpontja  2017. április 3. 14.00 órától

helyszíne  4090 Polgár, Kiss Ernő u.10. gimnázium épülete földszint 5-ös tanterem

A pályaalkalmassági vizsgálaton a jelentkezett tanulók egy tesztlapot töltenek ki, majd személyes elbeszélgetésre kerül sor, ahol a tanulók a választott szakmához kapcsolódó egyszerű feladatokat oldanak meg.

A tanuló hozza magával a személyi igazolványát, diákigazolványát, iskolai ellenőrzőjét, valamint íróeszközt!

A pályaalkalmassági vizsgálat szükségességét a szakmai és vizsgakövetelmények írják elő. Csak az a tanuló vehet részt pincér és szakács szakmák képzésben, aki sikeres pályaalkalmassági vizsgálatot tesz.

Polgár, 2017. március 31.

Strubáné Fenyves Anita

tagintézmény-vezető