Csibeavató a JAGSZI-ban

Az idei tanévben is, mint minden évben nagy esemény várta a 9. évfolyamosokat, a csibeavató. A tanév legelső napjától fogyva tudták, hogy ezen minden kilencedikesnek át kell esnie, hiszen ettől válik valaki igazán JAGSZI-s diákká. A szeptember 27-ei avatást hosszú, izgalommal teli készülődés előzte meg, mind a kilencedikesek, mind a tízedikesek részéről. A 9. évfolyam azért izgult, mert nem tudták pontosan mi is vár rájuk, milyen feladatokat kell teljesíteniük.  Annyit tudtak csak, hogy egy rövid műsorral kell az osztályoknak bemutatkozniuk.

csibeavató3

A csibeavató napján a 9. eladó tanulóknak vicces névvel ellátott zsákokba kellett bújniuk és azt viselni egész nap, míg a 9. szakács és pincér tanulóknak becenevekkel ellátott névtáblát akasztottak a nyakukba. Mindkét osztály a közös éneklést választotta bemutatkozásul. Hosszas vitatkozások és próbák előzték meg ezt a napot, de a végére sikerült létrehozni a produkciót.

csibeavató4

A bemutatkozás után következett az ötletes, játékos próbatétel. Többek között volt vicces lufi pukkasztás, méz nyalogatás, quiz kérdések pedagógusokról, kötélhúzás, páros ügyességi feladatok, sminkelés, csak hogy néhányat említsek a teljesítendő feladatok közül. A játék után következett az eskütétel, amellyel valóban JAGSZI-s diákokká váltak a csibék.  Rengeteget nevettek egymáson, jól szórakoztak és rájöttek, nem is kellett volna félniük. Egy biztos, hogy jövőre ők lesznek azok, akik várják a kilencedikes tanulókat. Már előre tervezik a feladatokat számukra.

Mályi Lászlóné

9.v osztályfőnöke